Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zhoršenie zraku po operácii šedého zákalu - Šedý zákal (katarakta) v otázkach a odpovediach - Diskusia

Zhoršenie zraku po operácii šedého zákalu

Zhoršenie zraku po operácii šedého zákalu

plukovník  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
Pred operaciou som mal dioptie +2 a + 1,75. Takze som mnohokrat videl celkom dobre aj bez okuliarov. Po operacii praveho oka mam dioptrie +2 a -0,5 a to bez okuliarov nemozem urobit ani krok. Podotykam, ze na lavom oku zatial sedy zakal nemam. Co stým.??
Leo Kilvády leokilvady@gmail.com
UVEA Mediklinik  |  Basic member  |  Martin
  • 9 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Dobrý deň, pre správnu identifikáciu tohto problému so zrakom je potrebné poznať viacero údajov. Budeme radi, ak nám pošlete Vašu zdravotnú dokumentáciu na email: XXXXXXXXXXXX alebo prídete na očné vyšetrenie do Martina na kliniku UVEA Mediklinik, kde identifikujeme na základe meraní Váš očný problém.

UVEA MEDIKLINIK
Zelená 1, 036 08 Martin
T: XXXXXXXXXXX
E: XXXXXXXXXXXX
W: XXXXXXXXXXX

Ordinačné hodiny kliniky
Po-Pia: 7:30 - 15:30
plukovník  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
Možno som sa zle vyjadril. V podstate k reálnemu zhoršeniu zraku nedošlo. Len k pocitovému zhoršeniu. Ja na operovanom oku kde mám teraz -O,5 dioptrií vidím výborne. Ale vzhľadom nato, že na neoperovanom oku zostalo tých 2 + tak to je asi problém, že bez okuliarov sa teraz nedá hodit keď je medzi očami rozdiel vyše 2 dioptrií. Takže musim mt vždy okuliare uz na podnmienky + 2 a -0,5. Len ich nesmiem zložiť.
Na jar mám ist na kontrolu druheho oka či mi teda odporucia aj toto operovat, kde mám +2.
Leo Kilvády
plukovník  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
L.Kilvády - dokumentacia po operácii jedneho oka.
Oční klinika NeoVize Brno  |  Basic member  |  Brno
  • 167 odpovedí
  • 12 Páči sa mi to
Dobrý deň,
v prípade, že pacient zle znáša dioptrický rozdiel medzi oočami, je indikovaná i operácia druhého oka, a to i v prípade, že na druhom oku šedý zákal nie je. Rozdiel 2 dioptrie by ešte centrálna nervová sústava mohla spracovať a teoreticky by ste s tým nemal mať problém. Pokiaľ je ale Vaše neoperované oko dominantné a preferujete ho vo videní, tak sú okuliare nevyhnutné.
Podľa priloženého nálezu máte šedý zákal i na neoperovanom oku, takže vzhľadom k subjektívnym problémom by ste mal podstúpiť operáciu čo najskôr.

S pozdravom
MUDr. Natália Beszédešová, PhD.
plukovník  |  Visitor  |  Banska Bystrica
  • 3 odpovedí
Dakujem za vysvetlenie. Je to presne to co som si myslel, ze by mohlo byt. Len skoda, ze mi to takto nepovedali v nemocnici. Ale pravda - niet casu na debaty. Cakalo nas 10 v rade. Vsetci do jednej ambulancie, potom do dalsiej a dalsej. Aj vyzliect , obliect do zeleneho vsetci naraz. No a ja kedze som bystrican som mal dat prenost vzdialenejsim, nie som zena a tak som isiel ako posledny a cakal tam takto vyzleceny asi 2 a pol hodiny, v strese a pozeral sa ako vychadzaju tackajuci sa operovani. Zrejme ale budem musiet ist na druhe oko, lebo ak stratim nahodou okuliare , obycajne aj druhé, tak sadnut za volant sa neda.
Leo Kilvády

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí