Šedý zákal sa mi vrátil a pomaly slepnu

Šedý zákal sa mi vrátil a pomaly slepnu

Ľubica  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Dobrý deň, pred 3 rokmi so bola na operácii šedého zákalu na jedno ako a po roku na druhé. Teraz je moje videnie znovu také ako pred zákrokom ak nie aj horšie, lebo sa to rapídne zhoršuje. Moja očná lekárka mi povedala, že sa mi šedý zákal vrátil, ale už sa to nedá operovať.Môžu mi spraviť len nejakú dieru do oka, ktorá by mi možno mohla na nejaký čas pomôcť, ale že v každom prípade pomaly slepnem a s tým sa už nedá nič robiť. Mám 55 rokov a len veľmi ťažko sa dá z takouto diagnózou vyrovnať. Preto by som vás chcela poprosiť o vyjadrenie a radu čo mam robiť.
Ďakujem
Ľubica
MUDr. Adriana Smorádková  |  Basic member  |  Oftalmológia  |  Bratislava
  • 13 odpovedí
Vznikol Vám sekundárny (druhotný) zákal. Ide o zakalenie puzdra šošovky, nevrátil sa vám šedý zákal. Ten bol vyoperovaný pred 3mi rokmi. Počas operácie šedého zákalu sa otvára puzdro vašej vlastnej šošovky, odsajú sa zakalené hmoty a do pôvodného puzdra sa vloží umelá šošovka. Čiže vám sa nemá ako vrátiť zákal, ale po rokoch sa môže to puzdro zakaliť na belavo a to spôsobuje pacientom ťažkosti. Nazýva sa to odborne sekundárky zákal, ale ide len o obelenie - zakalenie puzdra. Riešenie je veľmi jednoduché, laserovým lúčom vám v strede zakaleného puzdra urobíme otvor a vy budete opäť perfektne vidieť. Ak máte záujem o riešenie, môžete sa obrátiť na našu kliniku. Zákrok u nás prepláca poisťovňa, vykonáva sa ambulantne, trvá asi 30 sekúnd. Predtým vás ale musíme dôkladne vyšetriť. S pozdravom MUDr. Smorádková Adriana, Očná klinika, NeoVízia, Bratislava, XXXXXXXXXXXXXXX
Ľubica  |  Visitor  |  Kosice
  • 1 odpovedí
  • 1 Páči sa mi to
Dobrý deň, ďakujem Vám za vašu odpoveď upokojili ste ma. Chcela by som sa spýtať či môže aj po tomto zákroku nastať opakované zakalenie a či sa ten zákrok môže opakovať.
Zákrok u Vás by sa mi páčil, len sa chcem opýtať či by sa stačilo objednať elektronicky na stránke vašej kliniky, či vyšetrenie by mohlo byť spojené aj so zákrokom, keďže nie som z Bratislavy a či okrem vstupného vyšetrenia čo by činilo 60eur. na každé oko by som už neplatila nič.
Prepáčte mi toľko otázok.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem za vašu ochotu a vysvetlenie zdravotného stavu. Vrátili ste mi nádej do života.
s pozdravom
Ľubica

Odpoveď na Ľubica

MUDr. Adriana Smorádková  |  Basic member  |  Oftalmológia  |  Bratislava
  • 13 odpovedí
Dobrý deň, napíšte mi ešte raz do mailu, že sme si písali cez túto stránku. Napíšte aj vaše kontaktné telefónne číslo a naše recepčné Vám zavolajú a nájdeme riešenie. Určite Vám to vieme vyriešiť v jeden deň, aj vyšetrenie, aj zákrok.
S pozdravom MUDr. Smorádková, mail: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí