Aplikácia lieku Avastin

Aplikácia lieku Avastin

sanny  |  Visitor  |  Bratislava
Dobrý deň

Chcela by som Vás poprosiť o radu, čo sa týka liečby liekom avastin (fibroproliferácia na TZN )vzhľadom k tomu je indikované podanie antirast. f. INV do PO , či je bezpečný,pretože som si našla na nete, že niekomu z toho vypadali vlasy?A ešte to či sa pichá do oka alebo sa vyberá oko a tak sa pichne?.Dakujem
MUDr. Adriana Smorádková  |  Basic member  |  Oftalmológia  |  Bratislava
  • 13 odpovedí
Dobrý deň, ak Vám niekto indikoval podanie Avastinu do oka, tak mal na to určite dôvod. My podávame Avastin tiež, zatiaľ sme nemali prípad vypadania vlasov. Oko sa nevyberá (pokiaľ by sa vybralo, tak by ste oslepli). Injekcia sa podáva do oka, všetko je prísne sterilne a oko je umrtvené kvapkami.
S pozdravom, MUDr. Smorádková, NeoVízia
anonym  |  Visitor  |  Vysocina
  • 1 odpovedí
Dobry den, pani MUDr. Smoradkova,
som po polrocnom pilingu oka a aplikacii novej sosovky.Vraj vsetko dopadlo vyborne, ale vznikol mi opuch, ktory trva v podstate od zaciatku po operacii a zrejme to doktor zanedbal, som po operacii od marca t.r. Dostala som sice 2x inj.triamcinolon, vraj proti tomu opuchu, aj ked som to v ich popise nikde nenasla, ze lieci opuch. Samozrejme opuch je stale co sposobuje ze vraj preto nevidim jasno. Pri poslednej kontrole mi doktorka povedala, ze injekcie avantis este skusi, ale ze tie Ministerstvo zdravotnicta este neuvolnilo pre pacientou ako liecbu, ze kazdu chvilu a mam sa informovat o cca mesiac. A tu citam, ze uz sa niekde aplikuje ako samozrejme. Tak ako to je vlastne. Dakujem Vam vopred.

Odpoveď na anonym

MUDr. Adriana Smorádková  |  Basic member  |  Oftalmológia  |  Bratislava
  • 13 odpovedí
Dobrý deň,
injekcie Avastin je možné podať pri určitých diagnózach. Ale v prvom rade by sme Vás museli dôkladne vyšetriť. Ak máte záujem o komplexné vyšetrenie so zameraním na sietnicu a makulu tak sa k nám objednajte, pozrite si našu stránku, kde sa dozviete viac aj o možnostiach liečby.XXXXXXXXXXXXXXX.
S pozdravom MUDr. Smorádková Adriana

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí